Dla rodzica

Start

Drogi rodzicu, gdy dostaniesz od nauczyciela link, możesz go otworzyć korzystając z telefonu, tabletu lub komputera. Przed rozpoczęciem  nauki należy podać  imię dziecka. Jeżeli w klasie jest więcej dzieci o tym samym imieniu, proszę o podanie również pierwszej litery nazwiska. Służy to wyłącznie identyfikacji Twojego dziecka przez nauczyciela. Wpisz np.

Franek P.
lub
Zosia W.

Nauka

Jeżeli jest taka możliwość prosimy o zainstalowanie darmowej aplikacji. Jeżeli dziecko woli pozostać na stronie, to nauka rozpoczyna się od kliknięcia guzika "START".

Mikrofon

Przy pierwszym użyciu  aplikacja poprosi Cię o zgodę na dostęp do mikrofonu, zgoda jest potrzebna w celu weryfikacji tego, co dziecko mówi.

Konwersacja

W trybie konwersacji, system - podając polecenia czy pytania - wyświetla zdjęcie mówiącej nauczycielki. Odpowiedź dziecka powinna rozpocząć się w momencie, gdy  mikrofon przybiera kolor czerwony. Aplikacja słucha tylko wtedy, gdy kolor mikrofonu ma odcienie czerwnieni.

Sugestie

Prosimy Państwa o zapewnienie dziecku spokojnego miejsca, bez odgłosów w tle. Jeżeli jest to niemożliwe, sugerujemy użycie słuchawek.