Pomoc dla nauczyciela

Rejestracja

signup screenshot

Jeżeli nie jesteś jeszcze zarejestrowany, to bardzo prosimy o wejście na stronę:

https://app.activetalk.pl/teacher/sign-up/

i wypełnienie formularza rejestracyjnego, w którym należy podać podstawowe dane:  imię, nazwisko, służbowy email oraz nazwę szkoły, abyśmy mogli zidentyfikować Ciebie w procesie przyznawania dostępu do materiału.

Po wypełnieniu formularza otrzymacie maila w celu weryfikacji - prosimy o kliknięcie linku, który umożliwi dalszą pracę. Weryfikacja jest jednorazowa przy rejestracji.

Tworzenie klasy

instrukcja tworzenia klasy Nauczyciel powinien stworzyć grupy podziału swoich uczniów. Mogą to być klasy szkolne, grupy zaawansowania czy koła zainteresowań. Wystarczy kliknąć "Add new class"

Nazwa klasy i przydzielenie materiału

Prosimy  o nazwanie klas i grup, np. 2A lub 1C a następnie wybranie materiału, z którym klasa ma pracować.

Zaproszenie uczniów

Gdy klasa lub grupa  jest już utworzona, należy rozesłać rodzicom link, aby dzieci mogły zacząć korzystać. W tym celu na liście klas należy wybrać utworzoną wcześniej klasę poprzez kliknięcie w wiersz z nazwą klasy. Po kliknięciu uaktywni się przycisk "Copy link to clipboard", który należy kliknąć, dzięki czemu w schowku znajdzie się gotowy link zaproszenia. Teraz, wykorzystując komunikator w dzienniku elektronicznym, należ wysłać link (gdy będziecie Państwo tworzyć wiadomość np. w systemi Librus) wklejając  go w treść wiadomości do rodziców.